Svečių iš Ukrainos koncertas Kaune

Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, o taip pat artėjant baltosios lazdelės dienai, turėjome unikalią galimybę paklausyti mūsų brangių draugų – svečių iš Ukrainos – Neregių solistų koncerto kartu su estradiniu-simfoniniu orkestru. Koncerto pavadinimas labai prasmingas – „Tie, kurie nugalėjo tamsą“. Tai – pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas ,,Open Life“ projektas, remiamas Ukrainos kultūros fondo. Pagrindinis dirigentas – Bogdanas Močuradas. Projekto autorė ir vadovė – Oksana Potymko.
Renginys vyko Spalio 3 dieną VšĮ Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centro didžiojoje salėje, į kurį aktyviai rinkosi ne tik LASS bendruomenės nariai, bet ir miesto visuomenė.
Projektas ,,Open Life“ gyvuoja nuo 2008m. sausio. Ši idėja buvo labai efektyvi, nes jau trys neregintys Ukrainos solistai, dėka šio projekto, padarė karjerą ir tapo nacionalinių televizijos konkursų nugalėtojais. Per 10 metų pavyko organizuoti apie 70 koncertų Ukrainoje, Lenkijoje, Švedijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Baltarusijoje, Moldovoje. Įrašyti 2 diskai – Ukrainoje ir Švedijoje.
Projekto esmė –  galimybė koncertuoti talentingiems solistams (nors ir  turintiems regėjimo negalią) kartu su estradiniu-simfoniniu orkestru. Tai profesionalus orkestras (jame groja regintys muzikantai), vienintelis toks Ukrainoje, kuris jau 10 metų dirba su nereginčiais solistais.
Kadangi daugelyje  Europos šalių neregiai neturi galimybės koncertuoti su orkestru, į šį projektą yra įtraukti ir kitų šalių regėjimo negalią turintys atlikėjai (Gruzijos, Lenkijos, Lietuvos, Švedijos, Slovakijos ir kt.).
 Koncerto programa labai įvairi – akademinės muzikos kūriniai, folkloras, estradinė ir instrumentinė muzika, džiazas. Dėka žanrų įvairovės koncertas buvo labai dinamiškas, įtinkantis pačios įvairiausios publikos skoniui. Bėgant laikui projekto organizatoriai ir atlikėjai  pastebėjo, kad šis renginys netgi labiau reikalingas regintiems žiūrovams, o ne regėjimo negalią turintiems žmonėms. Jis skatina perkainoti gyvenimo vertybes.
Aidint griausmingoms ovacijoms, svečiai buvo apdovanoti lietuvišku pasididžiavimu – šakočiu bei centro keramikos būrelio narių pagamintais suvenyrais.  O išeidami žiūrovai kalbėjo, jog koncertas buvo netipinis, laužantis įprastus rėmus, labai pozityvus ir uždegantis. Apie jį gražų straipsnį parašė ir renginyje dalyvavę dienraščio ,,Kauno diena“ korespondentai.