Transporto paslauga Kauno miesto gyventojams

2023 m. VšĮ LASS pietvakarių centras laimėjo Transporto paslaugų su asistento pagalba asmenims su negalia ir sunkia negalia viešo pirkimo atvirą konkursą ir pasirašė sutartį su Kauno miesto savivaldybės administracija dėl paslaugų finansavimo. Šiuo metu transporto paslauga su asistentu teikiama apie 20 Kauno miesto filialo narių ir keliems ne mūsų organizacijos nariams. Poreikis nuolat auga.

Paslaugos aprašymas

Paslaugą gali gauti Kauno mieste faktiškai gyvenantys (deklaruoti) asmenys, kurie dėl savo negalios pobūdžio negali savarankiškai naudotis viešuoju transportu, o kitomis transporto paslaugomis gali naudotis tik su asistento pagalba.
Pagal nustatytą poreikį žmonės vežami iš gyvenamųjų patalpų į ugdymo, sveikatos priežiūros, papildomo užimtumo ir kitas įstaigas ir parvežami atgal darbo dienomis Kauno miesto ribose. Asistentas palydi žmogų iki transporto priemonės, atitinkamai iki reikalingos vietos bei padeda kelyje.

Paslaugos gavimo sąlygos

Paslaugas žmogui pradedame teikti, kai pasirašome trišalę sutartį su asmeniu ir savivaldybe, prieš tai gavus Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus sprendimą dėl transporto paslaugos su asistentu žmogui paskyrimo ir mokėjimo sąlygų.

Žmogų, pagal poreikį ir iš anksto suderinus datą bei laiką, vežame į įstaigas, nurodytas prieš tai atliktame socialinių paslaugų poreikio vertinime. Dėl paslaugos poreikio vertinimo žmogus turi kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūnijos socialinio darbo organizatorių.

Mokėjimas už paslaugas

Asmuo už paslaugas moka skirtumą tarp viešojo pirkimo būdu nustatytos transporto kainos ir  Kauno miesto savivaldybės kompensuojamos sumos. Mokėjimo sumą nustato Kauno miesto savivaldybės socialinių paslaugų skyriaus darbuotojai, prieš tai įvertinę asmens pajamas.
 
Transporto paslaugą LASS Kauno miesto filiale teikia:
Gediminas Kabaila, mob. 0 685 71399, el.p. gediminas.kabaila@lass.lt
Dėl paslaugos paskyrimo kviečiame kreiptis į Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyrių, Nemuno g. 29, Kaunas, tel. 0 37 207068.