Kauno neregių bendruomenė švenčia Užgavėnes

Šių metų Vasario 13 dieną,  13 valandą VšĮ Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centro didžiojoje salėje šurmuliavo ir triukšmingai bei smagiai žiemą iš kiemo varė šimtmečio Užgavėnių dalyviai. Į renginį buvo sukviesti ne tik centro bendruomenės nariai, tačiau ir Žaliakalnio seniūnijos atstovai.

Šventinę programą paruošė ir renginį vedė Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centro folkloro ansamblio „Kanapija“ nariai. Užgavėnių svečiai buvo kviečiami ne tik dainuoti, šokti, žaisti žaidimus, bet ir kartu su centro moterų amatų ir rankdarbių klubu kepti ir valgyti blynus. O  ragaujant buvo kviečiama įvertinti ir šeimininkių triūsą, kurios prikepė ir į šventę atnešė gausybę skaniausių gardumynų. Todėl renginio metu  išrinkome ir apdovanojome gardžiausio blyno kepėją.

Tačiau varžytuvių tądien netrūko. Aidint žiūrovų plojimams, pasitelkus  garbingą komisiją, kuriai vadovavo  Žaliakalnio seniūnijos seniūnas Bronius Girdauskas, buvo renkamas ir originaliausias persirengėlis. Visiems didelį įspūdį paliko ir  keramikos studijos bei pynimo būrelio „Prakalbintas žilvitis“ surengta tautodailės darbų paroda.

O kokia gi šventė be žiemos gerbėjo Lašininio ir pavasario pranašo Kanapinio? Per Užgavėnes Lašininis pradėjo ir pabaigė gėdingu pralaimėjimu paskutinį, didžiausią savo mūšį. Visi mes vieningai lašinius pasmerkėm, idant gavėnios pasninke pagundų nekeltų ir į nuodėmes nevestų. Šventės organizatoriai pakvietė Lašininį kartu su žiema iš kiemo išvaryti, Morę kartu su visais žiemos demonais sudeginti, paskelbti pavasario ir kanapinio karaliavimo pradžią.

Taip linksmai ir išradingai buvo palydėta žiema ir sutiktas pavasaris. Dar ilgai šventės dalyviai nesiskirstė, bendravo, juokėsi, vaišinosi, dainavo ir šoko žinodami, kad jau  kitą dieną turėsime susikaupus laukti Šv. Velykų.