Klaipėdos rajono savivaldybėje vykdomi projektai

Klaipėdos rajono  savivaldybėje vykdomas 2021 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas „Kitoje šviesoje“

Projektą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Klaipėdos rajono savivaldybė. 2021 metams projektui įgyvendinti skirta 39652 Eur. Projekto veiklose dalyvauja 62 regėjimo neįgalieji.

Projekto lėšomis finansuojamos veiklos:

1. Neįgaliųjų dienos užimtumas

  • Savarankiškumo kasdieninėje veikloje įgūdžių formavimas, palaikymas ir atkūrimas. Veikloje regėjimo neįgalieji mokomi savitvarkos, sveikos gyvensenos, namų ruošos darbų, maisto ruošimo, serviravimo, elgesio prie stalo, apsipirkimo ir kt. Mokome naudotis TPP priemonėmis, jas pritaikyti kasdieniame gyvenime.
  • Organizuojama pažintinių funkcijų formavimo veikla. Neįgalieji įgyja pagrindines bendrąsias žinias, mokomi jas pritaikyti praktikoje: orientuotis laike, aplinkoje, lavinti atmintį, mokytis kompiuterinio raštingumo įgūdžių ir kt..

2. Individuali pagalba neįgaliajam

  • Teikiame individualios pagalbos regėjimo neįgaliajam paslaugas lankantis užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitose įstaigose, pagal poreikį palydint, pavežant, padedant užpildyti reikiamus dokumentus bei spręsti kitas dėl regos negalios kylančias problemas. Teikiame informaciją asmeniui su regos negalia prieinama forma ir technologijomis, kurios atitinka jo negalios pobūdį: telefonu, garsinėmis informacinėmis technologijomis ir kt. priemonėmis. Taip pat teikiame pagalbą sprendžiant buityje kylančias problemas: mokome savarankiškai tvarkytis ir apsitarnauti kasdieninėje aplinkoje, sveikai gyventi, naudotis regos techninės pagalbos priemonėmis, orientuotis ir judėti viešojoje erdvėje, pažinti ir valdyti ligą ar negalią ir kt.

3. Pagalba atkuriant ar stiprinant darbinius įgūdžius

  • Veikia rankdarbių būrelis, kuriame regėjimo neįgalieji mokosi gaminti įvairius dirbinius: megzti, verti karoliukus, velti, tapyti, lipdyti, pinti iš popieriaus ir kt. Jiems suteikiama galimybė išbandyti ir įvertinti savo gebėjimus, tinkamumą užsiimti amatu.

4. Neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas būreliuose, kolektyvuose, klubuose

  • Muzikos kolektyvo „Asablyvi“ veikloje dalyvauja regėjimo neįgalieji, neabejingi muzikai ir dainiai. Čia jie išmoksta naujų dainų, dalyvauja renginiuose, organizuojamos šventės, koncertai, išvykos. Veiklose patenkinamas neįgaliųjų bendravimo poreikis, ugdomi socialiniai įgūdžiai, savarankiškumas ir pasitikėjimas savimi, mažėja socialinė bei kultūrinė atskirtis.