Savaitgalio kelionė į Lenkiją

Spalio 18-20 dienomis LASS Kauno ir Kauno rajono filialų nariai su artimaisiais lankėsi Lenkijoje. Pirmiausia sustojome Čenstakovoje, kur aplankėme Jasna Goros pasauliečių vienuolyną. Jame saugomas Mergelės Marijos paveikslas, dar vadinamas „Juodaja Madona“. Šis paveikslas yra Jasna Goros šventovės širdis ir stiprybė, vienas labiausiai atpažįstamų krikščionybės simbolių Lenkijoje. Romos katalikų bažnyčia paskelbė Čenstakovą švenčiausiu miestu visoje Lenkijoje.

Atvykę į populiariausią kalnų kurortinį miestelį Zakopanę keltuvu pakilome 1123 metrus į Gubalovkos kalną. Čia atsiveria nuostabi Tatru bei kaimyninių kalnų masyvų – Gorcų, Pieninų, Beskidų panorama. Pasivaikščiojus kalnų takeliais, pasigrožėję kalnų panorama grįžome į Zakopanės seniausią miesto dalį, kur tęsėsi pažintinė ekskursija. Pabuvojome Guralių (kalniečių) nacionaliniame turguje. Pasivaikščiojome tik pėstiesiems skirtoje – seniausioje miestelio gatvėje – Krupovki, kurioje jaučiama spalvinga vietinių gyventojų kultūra ir tradicijos.

„Lenkijos deimantu“ vadinamas miestas Krokuva. Jo centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Įspūdinga ekskursija į Vavelio kalvą, kurią puošia didingi rūmai – Lenkijos-Lietuvos karalių rezidencija. Vavelio katedroje buvo karūnuoti beveik visi karaliai, valdę Lenkiją. Čia yra karalių kapai, poeto A. Mickevičiaus palaikai.

Pasivaikščiojome pėsčiomis po Krokuvos senamiestį, susipažinome su senąja Lenkijos sostine – jos istorija, paminklais, įžymių žmonių gyvenimu.

Veličkos druskų kasyklų požemiuose puikiai įrengta ekspozicija supažindino su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. nusileidome į 135 metrų gylį, kur suformuota dviejų kilometrų turistinė trasa, vedanti kalnakasių iškirstais požemiais, vandens išplautomis olomis, pro požeminius ežerus. Gražiausias kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia – visa sukurta iš druskos.

Už malonų, nuoširdų bendravimą visos kelionės metu dėkojame kelionių agentūros „Grūda“ gidei Vaivai.

Patirti įspūdžiai ilgai išliks atmintyje.